Classic 80's​

​Underground

2018:
January
Steve Tucker Of Morbid Angel
Steve Summers Of Pretty Boy Floyd
Suzanne Hearts Of Deathslayer
Kevin Goocher From Of Gods And Monsters
Dave Guiterrez Of Despairadisio
Alex Bosson From Lunar
Mike Portnoy From Sons Of Apollo
February
Gerre Of Tankard
Neil Wilkinson Of Spartan Warrior
David Reece Of Sainted Sinners
Viixen Of Thunderstick
Glenn Rogers Of Deliverance
Doug Lee Of Siren
Dirk Kennedy Of Hittman
Scott Shapiro From Space Vacation
Bryan Holland Of Reverence
Al Ravage & The Duke From Iron Will
March
Matt Mccourt & Troy Stutzman Of Wild Dogs
Udo Dirkschneider Of U.D.O
Steve Gaines From Anger As Art
Tom Mody From Harbinger
Mike Sabatini Of Attacker
Davey Aylor Of Argus
Brian Martini Of Philadelphia
Matt Marinelli Of Borealis
April
Gus G Of Firewind
Greg May Of Tyrant
Leather Leone Of Leather
Ron Young Of Little Caesar
Rik Fox Of Steeler
Corky Laing Of Mountain
Brad Sinsel Of TKO
Greg Eichelberger & Pete Alvarez Of Redd Barron
James Rivera Of Helstar
May
Mike Dean From Corrosion Of Conformity
Marq Torien Of The BulletBoys
Tom Mallicoat Of Lethal
Joey Z From Life Of Agony
Lizzy Borden
Pat McKeon Of Max Havoc
Kenneth Allen Burdge III Of Fiarka
June
Ronnie Cooke Of Thrust
Eric AK Of Flotsam & Jetsam
Ross The Boss
David Austin Of Nasty Savage
Peter Ellis Of Monument
Andy Southwell Of Vicious Nature
Heidi Black Of Blacksmith
Mark Glabe & Lorraine Gill From Taist Of Iron
July
Thorsten Bauer Of Atrocity
Christer Krunt Andersson Of Tad Morose
Joel Stair Of Leathurbitch
Steve McArdle & Glen Reed Of Skull Hammer
John Macko Of Fifth Angel
Jason Ashcraft Of Helion Prime
Johan Rydberg Of Grimner
August
Kris Gustofson Of Trauma
Jason Lamtman Of Hate Theory
Doro Pesch Of Doro
Aaron Hart Of Love Stallion
Jonathan Jourdan Of To Whom It May
September
Michael Romeo Of Symphony X
Glen Benton Of Deicide
David Defeis Of Virgin Steele
Lee Payne Of Cloven Hoof
Dee Snider Of Twisted Sister
Leather Leone Of Chastain
Wolf Hoffmann Of Accept
John Cruppe Of Fallen Angel
Lonnie Hammer Of Hammer Down Hard
Steve Bello
Richie Jano Of Murkocet
October
Evo From Warfare
Gregg Livesay Of Livesay
Chris Impellitteri Of Impellitteri
Dez Fafara Of DevilDriver
Russ Driver Of Lace Dragon
Robert Williams Of Witches Mark
Joe McGuigan Of Gama Bomb
Pat Mulock Of Phear
November
Steve Gaines Fro Anger As Art
David Reece Of Reece
Tony And Bob Gourley Of Powerlord
Matt Barlow From Ashes Of Ares
Samuel Nyman Of Manimal
Chris Black Of High Spirits
Rob Furland,Sandy Hyde & Rick Hart Of Midnight Vice
December
Billy Graziadei Of Biohazard
Greg Scott Of Forte
Jeff Carlson Of The Jeff Carlson Band

2017:
January
Gus G Of Firewind
Alan Tecchio Of Watchtower
Madame Mayhem
Jacques Belanger Of Assassin's Blade
Jerry Franklin,Shawn Kaiser & Kevin Dixon Of Metal Life Crisis
Jack Russell Of Jack Russells Great White
John Pieroni & Greg Messick Of Intruder
February
Bobby Ellsworth Of Overkill
Matt Ulricksen Of United
Ross Dolan Of Immolation
Nick Giannakos Of Wretch
Steve Zimmerman Of Enemy Remains
Mikhall Myers Of Destroyer
Stu Marshall Of Death Dealer
David Reece Of Sainted Sinners
March
George Lynch Of KXM
Marta Gabriel Of Crystal Viper
Ron Bumblefoot Thal From Art Of Anarchy
Adam Tranquilli & Cj Scioscia Of Blood Feast
Margarita Monet From Edge Of Paradise
Norman Lawson Of Chained Lace
Chuck Billy Of Testament
John Kevill Of Warbringer
April
Chris Bailey Of Infernal Majesty
Bill Fisher Of Mega Colossus
Jarvis Leatherby Of Night Demon
Stuart Laurence Of Ignitor
Punky Meadows Of Angel
Scott Board & Eric Burgess Of Cerebus
Tim Brown Of Striker
May
Bob Mitchell Of Savior From Anger
Vincent Manfredi Of Attila
Brian Tatler Of Diamond Head
Lee Payne Of Cloven Hoof
Peter Graigs
Joe Lawson Of Screamking
Rex Brown Of Pantera
June
Evo Of Warfare
Liv Jagrell Of Liv Sin
Joe Leonard Of Frigid Bich
Scott Peterson Of Cryptic Slaughter
Melissa Jane Of Synn
Tom Collier Of Held Hostage
July
MaryAnn Scandiffio Of Blacklace
Jared Deaver From Dawn Of Morgana
Tommy Victor Of Prong
Norman Skinner Of Niviane
Al Ravage Of Ravage
Mike Annis Of Matrekis
Paul Van Valkenburgh Of Tubefreeks
Doug Calloway Of Legion
Joe Stump From Tower Of Babel
Tom Innamorato Of Warhead/American Mafia
August
Vince High Of Mythra
Ross The Boss
Barry 'Thunderstick' Purkis Of Samson
Blaze Bayley
Al Berlanga Of Syrus
Roland Grapow Of Masterplan
Frankie Banali Of Quiet Riot
Joe Cangelosi Of Uncivil War
Mikey Cunningham & The Aftermath
Kristian Havard Of Xentrix
Robert Stevens & Alan Foley Of Dark Age
September
Jim Crean Of Appice
Jack Starr & Ned Meloni From Burning Starr
Mike Walz Of Dementia
Dan Watson Of Hexx
Doro Pesch Of Doro
Axxl Of Stallion
Mark Briody Of Jag Panzer
Max Cavalera Of Soulfly
Ron Cooke Of Thrust
Vince Santonastaso Of Symetria
October
Mark Gus Scott Of Trixter
Roger 'Douchebag' Decarlo Of Cruella
Andreas Johansson Of Air Raid
Dani Filth From Cradle Of Filth
Rich Ward Of Fozzy
Bob Kulick
Eric Wagner Of The Skull/Blackfinger
Brian Blake Of Genghis Khan
Brian Tarquin From Band Of Brothers
Brad Sinsel Of TKO
Joe Sims & Geoff McGraw Of Axemaster
November
Jeff Jones Of St Elmos Fire
Mark Ruffneck From Oz
Lou DiBello
Mike Matney Of White Boy & The Average Rat Band
Larry Lethal Of F.K.U
Mark Warner Of Rex Vector
Sabrina Kihlstrand Of Ice Age
Jacob Cade Of The Jacob Cade Project
Craig Thomas Of Preyer
Jett Black Of Salems Lott
December
Heidi Shepherd & Carla Harvey From Butcher Babies
Steffany Johnston Of Masqued
Greg Handevidt Of Kublai Khan
Madame Mayhem
Piet Sielck Of Iron Savior
Elina,Alex & Torso Of Leaves Eyes

2016:

January
John Macko Of Fifth Angel
Shawn Pelata Of Final Sign
Falcon Eddie Green Of Phantom
Axel Rudi Pell
Rich Rozek Of War Cry
Brian Blake Of Eternal Voyager
Siki Spacek Of Black Death Resurrected
Zak Stevens Of Circle II Circle
February
Chuck Billy Of Testament
Dave Overkill Of Destructor
Sean Peck Of Denner/Sherman
Jeff Scott Soto Of Soto
Jeff Neal Of Dogbane
Dave Starr & London Wilde Of Wildestarr
Steve 'Lips' Kudlow Of Anvil
Steve Stegg Of Sleepy Hollow
Tony Clarkin Of Magnum
Angelica Valkyrie From Flames Of Fury
Rick Bouwman Of Martyr
Madame Mayhem
Rayman James Of Malice
Doro Pesch Of Doro
March
Carlos Denogean Of Salvacion
Craig Kory Of Takashi
Paul Hastey Of Angerhead
Joe Leonard Of Frigid Bich
Michael Barasch Of Panther
Jessikill
Anthony Mavrikis Of Envenomed
Mike & Max Portnoy Of Metal Allegiance & Next To None
Guitarist Andy Timmons
Jason Ashcraft Of Helion Prime
Kurdt Vanderhoof Of Metal Church
April
Brad Sinsel Of TKO
Rob Cavestany & Mark Osegueda Of Death Angel
Lee Aaron
Stacey Savage Of Savage Master
Troy Dixler Of Sindrome
Adrian Jenkinson Of Salem
Harley Flanagan Of Harleys War
AJ Spiegel Of Jack The Ripper
TC Tolliver/Jerry Franklin Of Tolliver/Franklin
Flo Laurin Of SinBreed
Danny Mann Of Sorizon
Steve Handel Of Seventh Calling
May
Carmine Appice Of Vanilla Fudge
Gary Winslow,J Patrick McCosar,Dave Young Of August Redmoon
Falco Of Wicked Maraya
Carl Canedy Of The Rods/St James
Mat Sinner Of Primal Fear
Rocky Shades Of Wrathchild
Eric Ak Knutson Of Flotsam & Jetsam
Mem V Stein Of Exumer
Piet Sielck Of Iron Savior
Jeff Scott Soto Of Soto
June
Tim Baker,Robert Garven & Jim Barraza Of Cirith Ungol
Derrick Brumley Of Conquest
Keith Smith,Tim McDonald,Bob Schultz & Kevin Butler Of Oblivion Myth
Joe Lynn Turner Of Sunstorm
John Riccio Of Tantrum
Brian Frank Of Killer Bee/Rapid Tears
Jeff Martin Of Blasted To Static
Kenny Powell Of Omen
Bobby Jarzombek Of Fates Warning
Chris Bennett Of Widow
Glenn Hoffman,Michael Adrian,Chris Hopkinson Of Black Knight
Dreadnaught
July
Rick Darr Of Assassin
Sam Easley Of Glacier
Sammy DeJohn Of Ruthless
Charly Steinhauer Of Paradox
Steve Gaines From Anger As Art
John Regan Of Four By Fate
Dave Keener Of Ion Britton
Terry Brennan & Joey D'Imperio Of Lady KIller
Simon Wright Of Dio Disciples
August
Randy Davis Of Wrathskeller
Dan Whitmer of Hellevate
Chris Violence
Don Doty Of Eliminate/Dark Angel
Bobby Gustafson Of Hail Mary/Overkill
Mike V & Franco Roc Of Chains Over Razors
September
Chris Black Of High Spirits
Jon Dette Of Meshiakk
Vince Vatican Of Vatican
Tom Englund Of Evergrey
Bob Katsionis Of Firewind
Michael Sabatini Of Attacker
Geoff Tate Of Operation Mindcrime
Frank Dimino Of Angel
Doro Pesch Of Doro
Greg Boileau Of Sarasin
Steve Dadaian Of Pareidolia
October
George Neal Of Ichabod Krane
Scott Leach Of Crystal Ball
Mark J Dexter Of Dexter Ward
Ken Mettler & Michael McDonald Of Christillow
UDO Dirkschneider Of U.D.O
Bob Mitchell Of Mind Assassin
Emily Anne Of Axxion
Durhan Petrossi Of Iron Mask
Paul Logue Of Edens Curse
Troy Norr Of Them
Greg May Of Tyrant
November
Ed Mischke Of Spiritual Sickness
Chuck Billy Of Testament
Danny Knight From Crown Of Earth
John Corabi Of The Dead Daisies
Herman Frank
Michael Clayton Of Tyketto
Thorsten Bauer Of Leaves' Eyes
December
Jeff McCormack Of Q5
Eddy Malm Of Heavy Load
James Danzo Of Tower
Sammy Lee Of Red Reign
Tim McMurtrie & BJ Of Full Scale Riot
Chris Green Of Tyketto