Classic 80's​

​Underground

2015:

January
Kevin Riddles Of Tytan
Charlie Soren Peter Jensen Of Maltese Falcon
Sammy DeJohn & Kenny McGee Of Ruthless
Evo Of Warfare
Rick Baez And Bob Luman Of Amulance
Jarvis Leatherby Of Night Demon
Bettina France Of Meanstreak
Russell Allen Of Adrenaline Mob
February
Mike Tirelli Of Messiahs Kiss
Patrick Evil Of Satans Host
Udo Dirkschneider Of U.D.O
Terry Gorle Of Heir Apparent
Bruce Batten Of Atomik Cocktail
Mike Orlando Of Adrenaline Mob
Ty Christian Of Lords Of The Trident
Dan Bryant Of The Road Vikings/Hexx
Doro Pesch Of Doro
Maxxxwell Carlisle Of Hellion
March
Kevin Jackson,Eric Tuttobene & Evan Guest Of Blind Assassin
Jeff McCormack & Rick Pierce Of Q5
Ron Daniel Eriksen,Justin Zych & Mike Gonzalez Of Viking
Jason McMaster Of Dangerous Toys
Joey Tempest Of Europe
Donny Hillier Of Trauma
Punky Peru Of Witch
David Shankle Of DSG
Sid Flack Of Infectus 13
Chuck Woodard Of Kyrie Ellison
April
Rob Rock Of Impelitteri
Joe Sims & Geoff McKeown Of Axemaster
Tyler Morris
Brad Divens Of Wrathchild America
Michael Ulery & John Weils Of Sans Fear
Ron Cooke Of Thrust
Vinny Stigma Of Agnostic Front
Gary Meskill Of The Crumbsuckers/Pro Pain
John Gallagher Of Raven
May
Paul Shorty Van Camp Of Killer
Mike Semesky From Rise Among Ruin
Mitch Thylacine Of Killen
Scott Earl Of Culprit
Carl Canedy Of The Rods
Charlie Wayne Morrill Of Morrill/Smith
Mick Michael From Corners Of Sanctuary
Grant Kirkhope Of Maineeaxe
Glen Drover Of Metalusion
Jeff Scott Soto Of Soto
June
Vince Vatican Of Vatican
Stu Marshall From Empires Of Eden/Death Dealer
Ian Dick & Richard Frost Of Soldier
Mark Biedermann Of Blind Illusion
Count William Jannusch Of Witchcross
Tom Maxwell Of Hellyeah
Bob Mitchel Of Mind Assassin
Matt Marinelli Of Birealis
Ross The Boss Of Death Dealer
July
Jeff Martin Of racer X/Blasted To Static
Steve Stegg Of Sleepy Hollow
Jeff Rolland Of Sacrilege
Marq Torien Of The Bulletboys
Ruyter Suys Of Nashville Pussy
Rob Warner Of Heathens Rage
Kent Taylor Of Baron Steele
'The V' Veronica Freeman
Guitarist Marc Vanderberg
Greg Marshall Of Stygian Shore
August
Freddie Wolf Of Evil
Michael Alberque Of Infernal Opera
Tommy Stewart Of Hallows Eve
Brittney Slayes Of Unleash The Archers
Joe Gregory Of Valkyrie
Luther Beltz Of Witchfynde
Tino Troy Of Praying Mantis
Josh Christian Of Toxik
Steve Gaines From Angel As Art
Dave Keener From Ion Britton
September
Max Cavalera Of Soulfly
Steve Smyth Of One Machine
Chris Caffery Of TSO/Savatage
Rudy Sarzo Of Devil City Angels
Ian Greg Of Torch
Juan Ricardo Of Sunless Sky/Attaxe
Mike Mellinger Of Intrinsic
Scott Watts Of Sacrifice
Killian Khan Of Killer Khan
October
Sean Peck Of Cage/Death Dealer
Jill Janus Of Huntress
Pat Burns Of Deathrash
Liv Kristine Of Leaves' Eyes
Brian Lee Of Enforcer
Christer Krunt Andersson Of Tad Morose
Jorn Viggo Lofstad Of Pagan's Mind
Lothar Antoni Of TranceMission
Ronnie Dean Of Hexenhammer
November
Mike Lepond Of Symphony X
Joe Stump Of Holy Hell
Leather Leone Of Chastain
Trey Gadler Of Azrael's Bane
Keith Letourneau Of Shallow Ground
Bryan Holland Of Reverence
Madame Mayhem
John Adams Of Love And War
Fang Vonwrathenstein Of LOTT
Brett Blackout Vanlade
December
Greg Fulton Of Znowhite
Andrew Purchia III From As Darkness Dies
Terry Dark Of Jameson Raid
Rui Tavora & PJ Griffith Of E-X-E
Tony Dolan Of Venom Inc

2014:
January
John Chernack Of Fantom Warior
Steve Kachinsky Of Steel Prophet
David Garcia Of Cage/Hellscream
Ray Bell & Bill Kelly Of Toxic Shock
Zakk Wylde Of Black Label Society
Joel Matioza Of Seventrain
Andy 'Pindy' Pindelski Of Armored Assault
Tom Hunting Of Exodus
Mark Boals From Ring Of Fire
February
Randy Black Of Primal Fear
Norman Skinner Of Skinner
Carl Canedy Of The Rods
Matt,Devlin,Fred,Roy & John Of Hursepower
Donny Hillier Of Trauma
Richie Stotts & TC Tolliver Of The Plasmatics
Xander Demos Of XDB
Mike Orlando Of Adrenaline Mob
March
Terry Butler Of Massacre
Steve Zetro Souza Of Hatriot
Igz Kincaid Of Hessler
Katon De Pena Of Hirax
Spike Audia Of Kraken
Tony 'Abaddon' Bray
Maurizio Iacono Of Kataklysm
Steve Gaines & Eric Bryan From Anger As Art
Greg Maniscalco Of Rychus Syn
April
Ricky Warwick Of Black Star Riders
Dan Watson Of Hexx
Marcus Siepen Of Blind Guardian/Sinbreed
Ronnie Atkins Of Pretty Maids
Rob Tidd Of Bashful Alley
Bob Mayo Of Wargasm
Brandon Baumann Of Diamond Lane
May
Michael Vescera Of Obsession
Eric Wagner Of The Skull
Danny Hynes,Jeff Summers,PJ Phillips & Ian Sweeting Of Weapon UK
Rudy Vercruysse Of Ostrogoth
Marc Storace Of Krokus
Rex Brown Of Kill Devil Hill
Jeff Waters Of Annihilator
Ray Bell Of Toxic Shock
June
James Rivera Of Helstar
Steve Blaze Of Lillian Axe
John Mortimer Of Holocaust
Sharlee D'Angelo Of Arch Enemy
George Neal & Tom Wassman Of Ichabod Krane
Rotten Rod Of Knightmare II
Gerard de Marigny Of Americade
Jim Lyttle Of Rogue Male
July
Bobby 'Blitz' Ellsworth Of Overkill
David Defeis Of Virgin Steele
Tony Foster Of Sparta
Gary Winslow Of August Redmoon
Rek Anthony Of Breaker
Steve Bardsley Of Black Rose
Jeff Mickelson Of Enticer/Undertaker
August
Jean-Pierre Fortin Of Deaf/Death Dealer
Mark Mari Of Sneak Attack
Jeff Baddley & Nick Mannion Of Troyen
Bruce Fleckenstein Of X-Caliber
Steve Irons From Circle Of Thorns/Cities
Dennis Dai & Ralph Senese Of Tortured Dog
Patrick Donofrio Of Savage Thrust
Stephen Pearcy Ex Ratt
Dan Fila Of Varga
John Garcia Of Vista Chino
Steve Tetro Of Armed Forces
September
Mark Briody Of Jag Panzer
Veronica Freeman Of Benedictum
Warrel Dane Of Sanctuary
Chris Boltendahl Of Grave Digger
Ron Cooke Of Thrust
Mats Karlsson & Anders Engberg Of 220 Volt
Harald Piller Of Saints Anger/Palace
Tom Englund Of Evergrey
Brett Blackout Of Vanlade
Wolf Hoffman Of Accept
Justin Zych Of Zephaniah
Chris Violence
October
Doro Pesch Of Doro
Bernie Torme
Titus Medina Of Crimson Reign
Dan Beehler Of Exciter
Joe Cangelosi Of Brooklyn Militia
Carl Canedy Of The Rods
Craig Setari From Sick Of It All
Dave Lombardo Of Philm
Brian Thomas & George Neal Of Halloween
Brian Llapitan Of NME
Kingsly King Fowley Of October 31
November
Tom Keifer Of Cinderella
Mark Mueller Of Oliver Magnum
Bobby Leatherlungs Lucas Of Attacker
Max Cavalera Of Cavalera Conspiracy
Greg Kalember Of Raven Bitch
Anthony Fabrizi Of I.N.C
Denis Barthe Of Aggression
Gary Young Of Avenger
Tom Hunting Of Exodus
Patrik Lecher Of Mortician
December
John Cruppe Of Fallen Angel
Neil Turbin Of DeathRiders
Mike Usifer Of Prime Evil
Bill Lindsey Of Impaler
Chris Ashlock Of Alstatia
Ariel Lee Of Wicked Sin

2013:
January
Mick Percy Of Battleaxe
Ray LeGrand Of Oblivion Myth
Mike,Bobby,Jon,Mike And Pat Of Attacker
Joe Comeau Of Liege Lord/DuskMachine
Neil Wilkinson Of Spartan Warrior
Februray
Eric Peterson Of Testament
Doro Pesch Of Doro
Danko Jones Of Danko Jones
Neil Murray Of Snakecharmer
Julian Mendez Of Heretic
Paul Speckmann Of Master
March
Zak Stevens Of Circle II Circle
Alex Gutierrez Of Mortillery
Vinny Stigma Of Agnostic Front
Gord Kirchin The Exalted Piledriver
Josh Christian Of Toxik
Lonny Paul Of Adler
Biff Byford And Doug Scarratt Of Saxon
Joe Cangelosi And Rich Day Of Brooklyn Militia
George Lynch Of Tooth And Nail
Jespar Binzer Of D-A-D
April
Udo Dirkschneider Of U.D.O
Jon Zazula From Megaforce
Steve Zetro Souza Of Hatriot
Tony Truglio,Dan Wacker,Frank Gilchriest & Joe Comeau Of Liege Lord
George Neal & Brian Thomas Of Halloween
Brian Ross Of Blitzkreig/Satan
Keith Spargo Of Silencer
George Call Of Aska
Steve Ramsey Of Satan
May
Tracey Lamb Of Rock Goddess
Ty Tammeus Of Artizan
Richie Wise Of Dust
Rachel Bolan Of Skid Row
Greg Hall Of Sacred Reich
Jeff Pilson Of Foriegner
Philly Byrne Of Gama Bomb
Ethan Brosh Of Angels Of Babylon
Chris Wyse Of The Cult
June
Pete Franklin Of Chariot
Gabriel Anthony Of Tyrants Reign
Phil Denton Of Midnight Messiah
Bob Petrosino Of Oblivion
Russ Dwarf Of Killer Dwarfs
Sandie,Sylvia & Ruth Garza Of Heather Leather
Tim Wilson Of Nitro
Magnus Karlsson Of Primal Fear
Algy Ward Of Tank
Gary Young Of Avenger
Jon Oliva Of Pain
July
Brian Korban Of Heretic
Frank Gilchriest Of Virgin Steele
Carmine Appice Of King Kobra
Evo Of Warfare
Anthony Cross Of Seven Witches
Craig Goldy Of Dio
John Hobbs Of Paradoxx
Mark Glabe And Lorraine Gill From Taist Of Iron
August
Paul Shortino Of Rough Cutt
Gary Pearson Of Vardis
Pat Travers Of The Pat Travers Band
Michael Koch Of Witch Cross
Michel 'Away' Langevin Of Voivod
Chris Bradley & Andy Dawson Of Savage
Frank Tosi Of Metaldox
Ray Alder Of Fates Warning
Shawn Van Wyhe Of Death Alley Motor Cult
Doyle Wolfgang von Frankenstien Of The Misfits
September
Steve Jasuilewicz Of Beyond Fallen
Ian Dick & Miles Goodman Of Soldier
Mike Davis & Sean Peck Of Death Dealer
Gene Hoglan Of Dark Angel
Jamies Labrie Of Dream Theater
Geoff Thorpe Of Vicious Rumors
Dave Felton Of Kriadiaz
Mat Sinner Of Sinner
Nick Menza Ex Megadeth
Bill Tsamis And Mark Zonder Of Warlord
Al Jourgensen Of Ministry
Larry Farkas And Geln Mancaruso Of Vengeance Rising
October
Lita Ford
Garry Pepperd Of Jaguar
Joe Comeau Of Duskmachine
Antton Lant Of Def Con One
Nige Rockett Of Onslaught
JR & Erick Of Neuronspoiler
Tony MacAlpine Of PSMS
Chuck Billy Of Testament
Michael Voss Of Mad Max/Wolfpakk
November
Craig Locicero Of Spiralarms
Dave Wyndorf Of Monster Magnet
Vinny Appice Of Kill Devil Hill
Fang From Lords Of The Trident
MIchael Kiske Of Unisonic
Veronica Freeman Of Benedictum
Joe Stump From Holyhell
Mille Petrozza From Kreator
December
Maxine Petrucci Of Madam X
Michael Ulery Of Sans Fear
Biff Byford Of Saxon
Kevin Montgomery Of Pseudocidal
Leather Leone Of Chastain
Maxxxwell Carlisle Of Hellion
Jon Schaffer Of Iced Earth
Prophet Of St. Madness
Derrick Brumley Of Conquest